SENAPSKANNA, silver och glas, Carl Tengstedt, Göteborg, 1846, vikt exklusive glas 157 g.

Dekor av bl a meanderbård och tassfötter. Invändigt förgylld samt med glasinsats. Höjd 11 cm.

Bruksslitage. Mindre spricka på insida lock. Fötter med lagningar. Glas med nagg.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed