PIEDESTALER MED URNOR, 1 par, majolika, Rörstrand, sent 1800-tal.
Dekor av hänklar, figurer, bandrosetter, voluter och bladverk. Diameter 55. Höjd 118 cm.
En urna med invändig lagning och skada vid fot. En piedestal med lagning på fot, spricka. Repor och märken.