MATBORD/SOFFBORD, engelsk stil, 1900-talets mitt.

Mahogny. Oval skiva. Fyrdelad pelarfot. Höj och sänkbart med två iläggsskivor. Längd 104, bredd 75, höjd 63 cm. Två iläggsskivor. Bredd 40 cm vardera. Iläggsskivorna ej fanerade.

Ställvis repor och slitage. Fläckar. Nötmärken.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed