Tallrikar, 2 st, med dekor i famille rose av blommor. Diameter 23-23,5 cm. Djup tallrik med dekor i underglasyrblått och emaljfärger och guld. Oktagonal form med pagodlandskap i spegeln. Diameter 22 cm. Kopp och fat med dekor av fenixfåglar grönt, järnrött och guld. Fatets diameter 14 cm, koppens diameter 9 cm.
Nagg. Lagningar. Sprickor.