Ekfanerat bord med en iläggsskiva. Bordets längd 154 (tot 212 cm), bredd 102, höjd 74 cm. Stolar i bok, okänd formgivare, stoppad ryggbricka och sits. Raka kopplade ben.
Bruksslitage. Bordsskivan delvis blekt. Iläggsskivan mörkare fanér.