GOLVSPEGEL, Nyrokoko, sekelskiftet 1900.

Skuren dekor av växtornament. Delvis genombrutet krön på spegeln. Förgyllda och bronserade. Höjd 306, bredd 93 cm.

Bruksslitage, bortfall av pastellage. Konsolen saknar delar till sargen. Fläckar. Glaset anlupet. Senare bemålad.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.