Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

GRÄDDSNÄCKA, silver, Johan Warjus, S:t Petersburg 1854. Finska kontrollstämplar, Oskar Lindroos, Helsingfors 192105,5 g.

Godronnerad dekor, förgylld invändigt, fyra fötter med bladverk som dekor. Totalhöjd 9,5 cm.

Bucklor, anlöpningar, sliten förgyllning, bruksslitage.

Auction closed
200 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed