SPEGEL, troligen Venini, Murano, Italien 1900-tal.

Ovalt fasettslipat spegelglas. Ramen dekoreras med slipat och etsat motiv. Lövformationer på krönet. Höjd 106 cm, bredd 58 cm.

Slitage, avslag, nagg, anlupna partier. Senare stöd bakom.

Auction closed
200 EUR
The auction is closed.