TRATTGRAMMOFON, 1900-talets första kvartal.

Mahogny med mässingsbeslag. Förnicklad ställning med lackerad plåttratt. Brickmärkt Knut Öbergs Eftr Malmö. Höjd 64 cm.

Album med grammofonskivor medföljer.

Ej funktionstestad. Slitage. Rostangrepp. Färgbortfall. Vev och delar saknas.

Auction closed
300 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed