SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800.

Målad, förgylld och bronserad. Skuren dekor. Rygg och gavlar med genombruten dekor. Fast stoppad rygg och sits. Längd 190 cm.

Slitage. Repor och märken. Färgbortfall. Torrsprickor. Klädsel med slitage, fläckar och hål.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed