Lackerad metall. Tre skåpsdörrar. Invändigt krokar och höga hyllplan. Längd 106 cm, bredd 36 cm, höjd 200 cm.
Bruksslitage. Fläckar. Rost. Bucklor. Färgbortfall samt märken efter färgbortfall under lackering. Senare lackering.