FERDINAND BOBERG, 4 st, teckningar, signerade och daterade 1915-41.
"St Nicolairuinen i Visby", "Leckö", "Vid Harstena fiskeläge, Östergötland" och "Torpa kyrka och stapel i Småland". Bildernas mått ca 18,5 x 14- 15 cm.
Något gulnade papper. Fläckar. Ej examinerade ur ram.