Genombruten rygg med balusterbricka. Fast stoppad sits. Kopplad benställning. Skuren dekor. Senare målning. Fem med etikettmärking och en med spår av märkning.
Förstärkningar. Avslag på bl a ben. Slitage, repor och märken. Färgbortfall. Maskstugna i sarg och sits. Fläckad klädsel. Senare fotavslutningar.