Mulberry

(United Kingdom, 1971)
Mulberry
(United Kingdom, 1971)

PORTFÖLJ och PLÅNBOK, Mulberry.

Fodrad portfölj i scotchgrain med detaljer i läder och mässing.
En ytterficka samt plats för två pennor.
Märkt med logo på numrerad plakett samt "Mulberry MADE IN ENGLAND".
Bredd 37,5 höjd 27 cm, djup 7 cm.

Delvis fodrad plånbok i scotchgrain och läder.
Fyra kortfack, ett sedelfack och ett dragkedsförsett myntfack.
Märkt med logo och "Mulberry ENGLAND".
Bredd 11,5 x 8 cm.

Portföljen med bruksslitage, plånboken med kraftigt slitage.

Auction closed
200 EUR
The auction is closed.