SERVISGLAS, 36 delar, glas, s k Rydbergsglas, tidigt 1900-tal.

Etsad randdekor. 10 vinglas, 12 snapsglas, 13 punschmuggar och en skål på fot. Något varierande storlekar. Vinglasens höjd 14 cm. Skålens höjd ca 15 cm.

Två vinglas med fotnagg. Repor och märken.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.