TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 delar. Pelikan Design för Fritz Hansen 1985.

"Café", galvaniserad stål och gummi. 6 stolar, bredd 51 total höjd 70 samt bord m blankborstad skiva, diam 90, h 70 Etikettmärkta 1985.

Smärre bruksslitage, skivan m repor.

More information

Niels Gammelgaard & Lars Mathiesen ritar under gemensamma namnet Pelikan.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed