SOFFA, troligen Hans Erik Johansson, Westberg, Tranås, 1960-tal.

Lösa sittplymåer, svängd form, benställning i kromas metall och trä. Längd 208 cm.

Bruksslitage. Klädseln med fläckar och hål. Torkad stoppning. Benställningen med fanerbortfall samt något anlupen.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed