Rak form med kantlist. Underdel med tre lådor. Överdel med fällbar lucka, bakomliggande fack och lådor. Innanliggande lådor med handtag i ben. Djup 40cm Bredd 94cm Höjd 110cm. Nyckel finns.
Repor, fanerskador, fläclar,