SOCKERSKÅLAR, ett par, silver, Jonas Lindberg, Stockholm, 1827. Vikt ca 1572g.

Tredelad fot uppburen av kulor med dekor av tre sfinxer. Godronnerad skål. Två hänklar. Lock krönt av fåglar. Höjd 27cm.

Bruksslitage. Skador, rangliga, lös sfinx.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed