Bordsskiva med täckande glas, underliggande hylla med låda. Brickmärkta. Längd 52, bredd 40, höjd 60 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage i form av smärre repor, fläckar samt slagskador. Ställvis krackleyrer i lacken. Ena glasskivan troligen utbytt. Tillverkningsdefekt i träet på ena bordets bakre ben. Keys included.