VAS/LAMPFOT, glas. Emile Gallé, Nancy Frankrike, 1900-talets början.
Underfång i gult och överfång i rött. Etsad dekor av blad och bär. Signerad Gallé. Höjd 22,5 cm.
Smärre repor och slitage.