Armband med ametister, totalt ca 51 ct. Säkerhetskedjan. Längd 19,5 cm. Örhängen, ett par, med ametister, totalt ca 6,46 ct och små diamanter totalt ca 0,07 ct. Stift med säkerhetssystemmat. Höjd 1,8 cm. Totalvikt ca 32 g.
De är snarlika och ej ett exakt set. Armbandet har troligen förkortats. Slitage och mindre repor.