Rektangulär yta med rundade kanter. Kopplade ben. Längd ca 106, bredd ca 85, höjd ca 78 cm.
Slitage, repor och stötskador med materialbortfall och sprickor. Maskstunget. Patinerad yta. Renoverad och kompletterad.