BYRÅ, art deco, Paul Boman, Finland, 1930/40-tal.
Fanerad med zebrano. 1 utdragslåda samt hylla. Tassfötter. Längd 75, bredd 38, höjd 66 cm. Märkt Paul Bohman.
Slitage. Repor. Fanerskdador. Stötmärken.