SKÅP, Reimers möbler, Mjölby, 1920-/30-tal.

Fanerad i olika träslag, bla valnöt och betsad björk. Dörrpar med bakomliggande hyllplan och lådor. Kopplade ben på fotplatta. Bredd 100,5, djup 41, höjd 140cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Repor. Fläckar. Ställvis blekt.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed