SOCKERSKÅL PÅ FOT, silver, otydliga stämplar, sannolikt Jakob S Lundberg, Stockholm, empire, 1827. Vikt ca 813 gram.

Lock krönt av fågel, uppsvängda hänklar, delvis godronnerat liv, fot med dekor av sfinxer. Höjd ca 25,5 cm.

Slitage. Rester från putsmedel. Bucklor. Märken. Repor. Skev. Löst sittande delar. Lock går ej att sätta på plats korrekt

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed