SKÅL, SKULPTUR OCH VAS, glas. 3 delar, Göran Wärff, Kosta Boda 2000-tal.
Underfång i grönt, blått och blågrönt. Invändig dekor av luftbubblor. Skålen med slipad cirkel under brättet. Osignerade. Höjd 7-32 cm, skålens längd 34 och bredd 23,5 cm.
Sannolikt andra sortering. Smärre repor. Skålen med några mycket obetydliga fotnagg.