BYRÅ, art déco, 1900-talets första hälft.
Bonad björk. Lådfronter fanerad med alm samt intarsia dekor. Tre lådor. Bredd 92. Djup 45. Höjd 72 cm.
Slitage. Repor och märken. Nyckel saknas.