SKRIVSKÅP, 1900-talets andra hälft.

Delbart. Fanerat med mahogny. Dekor av intarsia. Överdel med glasat dörrpar och bakomliggande hyllplan. Underdel med nedfällbar skrivklaff och bakomliggande skrivinredning. Tre lådor under skrivklaff. Beslag av mässing. Bredd 120. Djup 65. Höjd 225 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Smärre fanerskador. Ett glas med spricka. En dörr något slagen. Lås fungerar ej.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed