Fanerat i olika träslag. Två skåp med bakomliggande inredning. Längd 105, bredd 41, höjd 119 cm.
Bruksslitage, mindre repor, märken och fläckar. Två frästa hål i rygg. Hylla och tre hyllbärare saknas. Ej fungerande nyckel medföljer.