TV-KOPPAR, 2 st, porslin, Rörstrand, 1958.
Mönstren "Pomona" av Marianne Westman samt "Siam". Undertill märkta samt daterade. Porslinsbrickans mått 23x17 cm. Kopparnas höjd 6 cm.
Smärre slitage, obetydliga repor. Pomona med litet nagg. Siam med fat med smärre tillverkningsdefekter.