Detaljer i mässing. Tvådelat. Överdel med vitrinskåp med bakomliggande hyllplan. Framskjutande underdel med parställda skåpluckor. Längd 90 cm. Djup 45 cm. Höjd 188 cm.
Bruksslitage. Märken och repor.