18K guld. Hänge, med diamanter, ca 0,12 ct, Henribert Engelbert, Stockholm. Ø ca 7,15 mm. Kedja, ankarlänkar, längd 41 cm. Ring, med diamanter, ca 0,36 ct, Henribert Engelbert, Stockholm, 2000. Ø ca 5,90 mm. Storlek 17,5/55. Totalvikt ca 18 g.
Ringens pärlan har omfattande ytskador. Mindre repor.