BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talet senare hälft.

Ljusgrå bemålning. Skivan med marmorerad träskiva. Dragringar och nyckelskyltar i mässing. Snedställda hörn med kannelyrer. Bredd 104 cm, skivan 100 cm, djup 42 cm, höjd 82 cm. Nyckel finns.

Fläckar, stötmärken, slitage. Översta nyckelskylten lös, medföljer.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed