MATGRUPP, 13 delar, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors samt Åfors, 1960-tal.

Lackerat trä. Bord med två iläggsskivor, längd 140+ 55+ 55 cm, bredd 100 cm, höjd 74 cm. Åtta stolar samt fyra karmstolar med ribbade ryggar och textilklädda sitsar. Brännmärkta.

Bruksslitage. Märken och fläckar. Skiva med ett större märke. Klädsel blekt.

More information

Se även föremål 694801.

Auction closed
15 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed