SKÅP, 1930-tal.

SKÅP, 1930-tal.

Fanerat i björk. Överst till vänster nedfällbar skrivklaff med bakomliggande hyllplan. Överst till höger fyra lådor med knoppar i jakaranda. Undertill ett dörrpar med bakomliggande hyllinredning samt en enkeldörr framför tätare hyllinredning. Bredd 142 cm, djup 42 cm, höjd 125 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Repor och märken. Smärre fanerskador.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed