Målade. Benställning i lackerad metall. En låda i sarg. Ett snedställt hyllplan. Bredd 51. Djup 31. Höjd 50 cm.
Slitage. Repor och märken. Mindre torrsprickor. Senare målning. Fanerskador. Bucklad faner.