4 uppläggningsfat, längd ca 25-35 cm. Djupt uppläggningsfat längd ca 25 cm. Serveringsskål, diam ca 18 cm. Soppskål med lock, höjd ca 20, diam. ca 23 cm. Mjölkkanna, höjd ca 14 cm. Såsskål, längd 17 cm. 11 assietter, diam ca 18 cm. 11 djupa tallrikar, diam ca 24 cm. 11 tallrikar, diam ca 24 cm. 12 mindre tallrikar, diam ca 22 cm.
Lock med spricka, uppläggningssfat missfärgat. Serveringsskål, motiv utslitet. Djup tallrik med genomgående spricka. 3 st tallrikar diam 24 cm med sprickor. Övrigt bruksslitage och krackeleringar.