KOPPAR MED FAT, 7 st samt SKEDFAT, 2 st, porslin, Kina, Qing dynatin, Jiaqing (1796-1820).

Dekor i underglasyrblått samt bårder i guld, skedfaten med annan guldbård. koppar höjd 6,5, fat diameter ca 12,5, skedfaten längd 12,5-13 cm.

Förgyllning på ett skedfat med slitage.

Auction closed
4 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed