MIKROSKOP, No 151415, Ernst Leitz, Wetzlar, 1900-talets första hälft.

I mässing samt svärtad metall. 10 objektiv samt tre lådor med tillbehör medföljer. En låda etikettmärkt Ernst Leitz. Höjd ca 28 cm.

Bruksslitage samt åldersbetingat slitage, repor och märken. Pigmentbortfall. Ej fullständigt genomgången samt ej funktionstestad. En låda med skadade glasbitar. Löst lås medföljer.

Auction closed
1 800 SEK
The auction is closed.