DOSOR, 2 st snarlika, silver. Bl a Johan Peter Hollman, Skänninge 1835. Vikt ca 162 gram.

Cylinderformade med lock. Invändigt förgyllda. Den ena med stämplar för Johan Peter Hollman, Skänninge 1835. Den andra med otydliga svenska stämplar. Höjd ca 3,5 cm.

Repor. Smärre slitage.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed