GARDEROBSSKÅP, jugend, 1900-talets första kvartal.
Fem lådor samt dörr med spegelglas. Skuren dekor av äpplen. Längd 102, bredd 47, höjd 203 cm. Nyckel finns.
Slitage. En låda låst. Anlupet spegelglas. Kompletterad och senare bemålad.