ALFRED BERGSTRÖM, Olja på duk, signerad.
Gårdsexteriör med byggnader. Duk 40 x 54,5 cm.
Ytsmuts. Duken något ospänd.
Ur konstnärens kvarlåtenskap. (Stämpel a tergo)