ALFRED BERGSTRÖM, Olja på duk, signerad och daterad -97.
"Flodlandskap". Duk 38 x 55 cm. Samtida bronserad ram.
Ytsmuts.
Kungl. Akademien för de fria konsterna, Stockholm, "Minnesutställning", 1932.