Fäste i mässing med genombruten parerplåt. Klinga graverad med "Konungen" och "Fäderneslandet". Ägarens monogram, BF, på fäste. Stålbalja. Längd 89,5 cm.
Bruksslitage. Klinga med lagning vid fäste. Fäste saknar avslutande knopp. Balja med skav.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.