VÄVD TAPET. Gobelängteknik. Verdure. 282 x 167 cm. Flandern omkring 1700.

Polykromt landskap med träd, blommor och anläggning. Bordyr med blomranka.

Något slitage och smutsig, fläckar, lagningar, smärre skador och hål. Ställvis senare bordyr

More information

Tre delar av bordyren medföljer separat.

Auction closed
25 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed