MATSERVIS, "Pense", flintgods, 72 delar, Rörstrand.
Såssnipa, 2 st; uppläggningsfat, 7 st; terrin med lock; stort fat; djupa tallrikar, 10 st; mattallrikar, 28 st; förrättstallrikar, 17; assietter, 6 st.
Slitage. Krackelyrer.