KONFERENSMÖBEL, 17 delar, "Ambassadör", Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik, 1900-talets fjärde kvartal.
Sexton karmstolar samt bord. Körsbär. Stolarna stoppade och klädda med blått bomullstyg. Bordets totala längd 520 cm, bredd 130, höjd 76 cm. Två iläggsskivor à 130 cm.
Lättare bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.