TANDLÄKARSTOL med TILLBEHÖR, 4 delar, omkring år 1900.

Tandläkarstol med tillhörande pall. Stolens längd 150, höjd 120 cm. Pallen höj och sänkbar. Två stycken borrar. En med pedaldrift och en elektrisk. Gjutjärn och mässing.

Borrarna ej funktionstestade. Skador och slitage. Färgbortfall. Delar saknas.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed