ARON GERLE, Olja på duk, signerad och daterad 1928.
"Skymning, Brunnsbacken" (Stockholm). Duk 58 x 75 cm.
Ytsmuts, skrapmärken längs ramkant.
Stiftelsen Pharmacias Konstsamling